فرم فعالسازی لوح آموزشی

ماساژ

آموزش ماساژ

با ماساژ سوئدی اشنا شوید

ماساژ سوئدیکه نام از از یک پزشک شوئدی وطبق اناتومی بدن توسط یک فیزیولوژیست هنریک لینگ (1776-1839) با نام “پزشکی ژیمناستیک” ابداع شد. این نوع ماساژ شامل چند نوع حرکن درمانی و پزشکی است که برای اولین بار از ان در دانشگاه استوکهلم استفاده شد.

ماساژ سوئدی به عنوان “جنبش سوئدی درمان” در اروپا و شناخته شده و در سال 1858 به ایالات متحده آمد. امروز این ماساژ را به عنوان ماساژ سوئدی می شناسند که پایه و اساس انواع دیگر ماساژ غربی، از جمله ماساژ ورزشی، ماساژ بافت عمیق و ماساژ آروماتراپی است. روش مدرن ازماساژ سوئدی  ازطریق مطالعه بر روی فیزیولوژی، ژیمناستیک، وبا اقتباس ازتکنیکهای ماساژ چین، مصر، یونان،و رومساخته شده است.

ماساژشامل مالش طولانی و با  فشار، مالیدن، اصطکاک، ضربه زدن، و تکان دادنبا دستاست. ماساژسوئدی فراتر از آرامش می رود. ماساژ سوئدی فوق العاده مفید برای افزایشسطح اکسیژن در خون،کاهش سموم عضلات، بهبود گردش خون،انعطاف پذیری بدنوکاهش تنش است. مطالعه انجام شده توسط مرکز ملی طب مکمل و جایگزین، کهدرنیویورک تایمزبه چاپ رسید، نشان داد که افرادی که 45 دقیقه ماساژ سوئدی دریافت می کنند،این ماساژ کاهش قابل توجهی درسطح هورمون استرس، کورتیزول، و همچنینتولید آرژینین و که می تواند منجر به افزایش کورتیزول شود، را در بدن آنها در پی دارد. و نیز میتواند درافزایش تعداد لنفوسیت ها، که سلولهای سفید خون هستند و بخشی ازسیستم ایمنی بدن می باشند، کمک کند.

ماساژ سوئدی با استفاده ازپنج حرکات پایه برای افزایش گردش خون انجام میشود.درمانگربا استفاده از فشار محکم اما ملایم، با کمک روغن که اصطکاک را کاهش می دهد،برای فشرده سازی و شل شدن عضلات، و درجهت جریان خون حرکات خود را انجام میدهد.

برخی از مزایای استفاده از ماساژ سوئدی:

آرامش، در نتیجه کاهش استرس و اضطراب
از بین بردن اسپاسم (گرفتگی) عضلانی، درد و سفتی
بهبود رنگ پوست، گردش خون و کشش عضلات
حذف سموم و تورم
تقویت سیستم ایمنی بدن
تسکین خستگی و سفتی مفاصل

با تقویت سیستم طبیعی بدن سطوح انرژی را افزایش می دهد
بی خوابی را کاهش می دهد

در درمان ماساژ سوئدی موثر به اثبات رسیده است:این ماساژ باعث بهبود  درد عضلانی ، سردرد و میگرن، افسردگی، شرایط بد عاطفی، گردش خون ضعیف، ضعف سیستم ایمنی بدن، اختلالات گوارشی، اضطراب، استرس و بی خوابی است.

اگر شما مبتلا به تورم یا ادم، خستگی، بیماری در محدوده زمانی معین مانند سرماخوردگی و آنفولانزا، یک ماساژ کامل بدن با تکنیک های لنفاوی برای شما عالی است که باعث کمک به حذف سموم، کاهش تورم و ادم و تقویت سیستم ایمنی بدن می باشد. ماساژ گردش لنف در سیستم لنفاوی و گردش خون در رگها را منظم کرده و به مبارزه با عفونت بدون استفاده از داروهای معمولی میرود.

حرکات اصلی ماساژسوئدی عبارتند از:

افلوراژ: مالشهای طولانی و با کف دو دست
فشار: شل شدن عضلات و افزایش گردش خون
ضربه: با کف دست و انگشتان تحریک عضلات ورفع تنش
لرزش: بااستفاده ازدست یا یکدستگاه برای ایجاد حرکت سریع که باعث شل و آرام شدنعضلات میشود.
اصطکاک:
با فشار، سریع، به صورت حرکت دایره ای معمولا به آزادی گره های عضلانیانجام می شود.

خم شدن و کشش نیزممکن است مورد استفاده قرار گیرد برای استراحت مفاصل.

پس از ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی اثر سم زدایی در بدن است و شما می توانید با نوشیدن مقدار زیادی آب و اجتناب از مصرف کافئین، نیکوتین و الکل برای 24 ساعت بعد از ماساژ اثر ماساژ سوئدی را بیشتر کنید. همچنین از هر ورزش شدید به مدت 24 ساعت پس از ماساژ دوری کنید و استراحت کنید زیرا استراحت اجازه می دهد تا بدن خود را از درون درمان کند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *