فرم فعالسازی لوح آموزشی

ماساژ

آموزش ماساژ

تاثیرات ماساژ برای درمان بیماری ام اس MS

ماساژ درماني به عنوان يكي از درمان هاي جايگزين به كاهش اضطراب و سير پيشرفت بيماري ام اس كمك مي كند.

ماساژ درماني يكي از قديمي ترين و آسان ترين روش‌هاي درماني است كه با تقويت گردش خون سيستم ايمني و احساس آرامش بر فشار خون سيستم گوارشي، پوست و عضلات تاثير دارد.

در آمريكاي شمالي و جنوبي پرستاران از ماساژ درماني مثل روش هاي درماني ديگر استفاده مي كنند و حتي اين روش جزو مواد امتحاني در اخذ مدركشان محسوب مي شود.

امروزه ماساژ درماني براي افراد مسن نوزادان نارس بيماران داراي حملات قلبي و مغزي و بيماران مبتلا به ايدز مورد استفاده قرار مي گيرد.

اثرات سودمند ماسا‍ژ طي مطالعاتي در بيماران ام اس نشان داده كه افردي كه از اين روش استفاده كردند .

به طور قابل ملاحظه اي بلافاصله بعد از جلسات ماساژ شاهد كاهش اضطراب و افسردگي بوده اند و سير پيشرفت بيماري در آنها كاهش پيدا كرد.

بیماری ام اس (Multiple sclerosis) یک بیماری ناتوان‌کننده است که مغز و نخاع را تحت تاثیر قرارداده و باعث از دست‌دادن کنترل دید تعادل و حواس (بی حسی) می‌شود.

در بیماری ام اس اعصاب مغز و نخاع توسط سیستم ایمنی بدن آسیب می‌بینند، که به این اختلال بیماری خودایمنی می‌گویند.

بیماری های خودایمنی بیماری هایی هستند که در آن‌ها سیستم ایمنی بدن که وظیفه‌ شان حفاظت از بدن و نابودکردن آسیب رسان‌های خارجی همچون باکتری هاست، اشتباها شروع به حمله به بافت‌ های بدن می‌نمایند.

در بیماری ام اس سیستم ایمنی بدن شروع به حمله به مغز و نخاع دوتا از اجزاء مهم که سیستم مرکزی اعصاب را کنترل می‌کنند کرده و باعث فلج شدن و از کارافتادگی آنها می‌شود سایر بیماری‌هایی خودایمنی شامل لوپوس و آرتریت روماتوئید می‌شود.

تاثیرات ماساژ برای درمان بیماری ام اس MS
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *