فرم فعالسازی لوح آموزشی

ماساژ

آموزش ماساژ

تاثیر ماساژ بر جوان سازی پوست

ماساژ مانع به وجود آمدن خطوط بیشتر در صورت می‌شود اگرچه با این كار نمی‌توان خطوط عمیقی كه از قبل پدید آمده‌اند را از بین برد.


بهترین کار این است که هنگام استفاده از کرم‌های خانگی خودتان آنها را با این روش‌ها روی صورت ماساژ دهید.

شهربانو قدوسی، فارغ‌التحصیل کالج زیبایی فیلادلفیاست که دوره‌های موسسه زیبایی تورنتو را گذرانده است و چندین کتاب هم در زمینه زیبایی دارد. او در این مطلب برای پیشگیری از چروک، ماساژ‌هایی را برای صورت پیشنهاد می‌کند.
از گردن گلو و چانه شروع کنید :
از محل اتصال گردن به شانه شروع كنید با استفاده از كرم یا روغن حركات نوازشی را با دو دست خود از بالای گردن شروع كنید و به سمت چانه ادامه دهید و آنگاه این حركت را از لبه استخوان فك به بیرون بكشید.

ممكن است هنگامی كه از پشت دست استفاده می‌كنید احساس راحتی بیشتری داشته باشیدکه بستگی به میل شما دارد. این حركت عمیق، سریع و نوازشی است.

با كمك پشت دست‌تان حركات سریع و تند چرخشی و نوازشی را با نوك انگشتانتان انجام دهید.
با كمك شست و انگشت نشانه پوست را نیشگون بگیرید از لبه استخوان فك شروع كنید و به سمت مركز چانه ادامه دهید حداقل شش بار این كار را تكرار كنید.

دو نفر از زنان زیبای مشهور چینی اعتقاد دارند كه با انجام حركات نیشگونی در هر روز هرگز چانه اضافه نیاورده‌اند.

این كار بی‌ ضرر و واقعا محرك است هرگاه وقت اضافی یا آزاد دارید این كار را انجام دهید.

مثلا وقتی كه منتظرید كتری جوش آید یا در حال صحبت با تلفن هستید این ماساژ را انجام دهید.

با وارد آوردن ضربات تند روی پوست پوست را بیشتر تحریك می‌كنید. این یك حركت خشن و ضربه‌ای است.

از زیر استخوان فك شروع كنید و به سمت بالا تا روی گونه‌ها ادامه دهید. ساده‌ترین راه استفاده از نوك انگشت‌ها و كف دست برای روی صورت و گونه‌ها بین گوش تا بینی و پشت دست برای نواحی زیر چانه است.

ابروها را از سمت بیرونی نیشگون بگیرید با انگشت نشانه و شست ابروها را در واقع بچلانید.

با این كار تمام‌ فشارهایی كه در اطراف چشم جمع شده‌اند آزاد می‌‌شوند این كار را چندبار تكرار كنید.

با استفاده از انگشتان دوم و سوم اطراف چشم‌ها را ماساژ دهید در این كار به دیواره بینی و گیجگاه فشار وارد كنید توجه داشته باشید هیچگاه پوست اطراف چشم‌ها را به خارج نكشید زیرا پوست این مناطق بسیار حساس است.
با استفاده از انگشتان اول دوم و سوم كرم را بردارید و از چانه تا گیجگاه نوازش كنید با حركات آرام نوازشی كناره‌های دهان را ماساژ دهید با هر دو دست حركت را به سمت بالا انجام دهید و از چانه تا سوراخ‌ های بینی این عمل را تكرار كنید.
با انجام حركات چرخشی كوچك پوست را تحریك كنید این كار را از چانه شروع كنید و به سمت بینی ادامه دهید و از وسط پیشانی به خارج بكشید.

برای این كار از انگشتان دوم و سوم استفاده كنید با به‌كار بردن پشت هر دو دست به سمت بالا از فك تا استخوان گونه ابتدا در یك طرف و بعد در طرف دیگر با فشار و تند ماساژ دهید.
حركات نوازشی را به طور عمیق تا بینی و تا خارج از پیشانی ادامه دهید و در گیجگاه فشاری نرم وارد آورید. این كار برای رفع فشارهای عصبی بسیار مطلوب است.

با استفاده از انگشتان نشانه و وسطی در وضعیت افقی حركات قیچی‌وار روی پیشانی انجام دهید این كار در محوركردن اخم كمك‌كننده است.

همچنین در رفع سردرد، به مراتب مفید است راه جالب دیگر برای رفع سردرد، ماساژ دو نقطه گیجگاهی و نقطه بین دو ابرو با فشار متوسط و به آرامی است.

این لمس ضعیف واقعا اثربخش است حتی شاید قادر باشید سردردهای خفیف میگرنی را برطرف كنید.

با استفاده از همه انگشتان و افقی نگه‌داشتن ساعد دست با حركات موزون و یكی پس از دیگری انگشتان به سمت بالا تا خط مو را ماساژ دهید.

با استفاده از سه انگشت، به سمت خط مو فشارهایی نرم وارد آورید این فشار را تا خارج از گیجگاه ادامه دهید. با این كار كل پیشانی تحت پوشش قرار می‌گیرد.
برای پایان‌دادن به ماساژ باقیمانده‌های چربی را پاك كنید و تونیك پوستی یا آب‌ معدنی روی پوست اسپری كنید.

پوست شما احساسی كاملا متفاوت پیدا خواهد كرد نرم و درخشنده اگر وقت دارید می‌توانید درمان صورت را با ماسك كامل كنید.

كل صورت را با ماسك بپوشانید به جز اطراف چشم‌ها كه نباید روغن به آن برسد. چشم‌ها را با یك بالشتك پنبه‌ای آغشته به لوسیون چشم بپوشانید و چشم خود را ببندید .

به مدت 51 تا 02 دقیقه همین‌طور راحت بمانید سپس بشویید اكنون اگر به خود نگاه كنید جوانی خود را بازیافته‌اید و احساس تازگی و سرزندگی خواهید داشت چشم‌ها زنده و درخشان و پوست‌تان نرم و لطیف مثل پوست كودكان است.

تاثیر ماساژ بر جوان سازی پوست
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *