رابطه ماساژ و کاهش وزن

اساژ می تواند به طور مستقیم یا غیرمستقیم به کاهش اندازه بافت چربی در بدن کمک کند.

طبق تحقیقات رژیم غذایی مناسب و ورزش در کنار ماساژ می توانند در کاهش بافت چربی و تناسب اندام نقش داشته باشند.

ماساژ در ناحیه بافت چربی و بافت زیرجلدی سبب افزایش سوزاندن چربی در این نواحی می شود .

و علاوه براین با افزایش جریان خون اکسیژن و مواد مغذی در این بافت ها می تواند سبب افزایش مصرف کالری شود.
نکته دیگر اینکه ماساژ سبب کاهش استرس در بدن می شود. کاهش استرس خود موجب افزایش حساسیت بدن به انسولین و کاهش سریع تر وزن می شود.

در مواقعی که به خاطر وجود استرس شخص نمی تواند رژیم غذایی مناسبی را دنبال کند و میزان پذیرش ورزش در او پایین می آید.

ماساژ ورزش و رژیم غذایی دست به دست هم می دهند تا شخص بتواند هم ورزش مناسبی انجام دهد هم رژیم غذایی مناسبی را دنبال کند و به این ترتیب به تناسب اندام برسد.
قبل از هر چیز ماساژدهنده باید کاملا آموزش دیده باشد و از آناتومی بدن شخص و بیماری های نیازمند ماساژ اطلاعات کافی داشته باشد.

همچنین با انجام حرکات شدید که موجب ایجاد صدا در مفاصل می شود باید خودداری کند. متخصصان طب فیزیکی و توان بخشی در رابطه با حرکات شدید در مفاصل کاملا آموزش دیده اند و تنها آنها می توانند این کار را انجام دهند.
قبل از آغاز ماساژ هم بهتر است یک پزشک فرد را ویزیت کند و به ماساژور یا فیزیوتراپیست اطلاع دهد که فرد دچار چه مشکلاتی است.

زیرا به کار بردن حرکات شدید و ناگهانی در مفاصل، خصوصا در ناحیه گردن کمر ستون فقرات و لگن می تواند بسیار خطرناک باشد.
عضلات، تاندون ها، رباط ها، پوست، مفاصل و سایر بافت های همبند مثل عروق لنفاوی و احشای داخل شکمی و نیز بافت های چربی زیرجلدی مثل کنار ران ها و شکم و بازوها جالب است بدانید اگر ماساژ دردناک نباشد و سبب افزایش جریان خون در بدن شود می تواند سبب آرامش شخص و کاهش استرس شود.
ماساژ غلط می تواند به دیسک های بین مهره ای در ناحیه ستون فقرات گردن و پشت آسیب برساند و حتی گاهی در افرادی که مستعد پوکی استخوان هستند می تواند سبب شکستگی استخوان شود.
اگر ماساژ نامناسب می تواند سبب ایجاد کبودی و صدمات در ناحیه عضلات شود. ماساژ باید به نحوی باشد که سبب ایجاد ریلکسیشن در بدن فرد شود و کمک کند تا جریان خون به تمامی نواحی بدن برسد.

همین برقراری جریان خون است که به کاهش بافت چربی و افزایش متابولیسم بدن کمک می کند و نیازی نیست که حتما ماساژ با درد همراه باشد.

رابطه ماساژ و کاهش وزن

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *