ماساژ راهی برای پاکسازی بدن

امروز قصد داریم برای شما مطلبی در زمینه ماساژ راهی برای پاکسازی بدن در نظر گرفته ایم و امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد .

ماساژ بر اساس نظریه طب سنتی چین و براساس اصول تشخیص مرض و معالجه آن با تحلیل همه جانبه بیماری و حال مزاجی بیمار انجام می شود.

درماساژ دادن از داروهای خوراکی بهره گرفته نمی شود و تأثیرات منفی آن بسیار کم است و برای بسیاری بیماری ها تأثیرگذاری نسبتا خوبب دارد و روشی ساده و آسان است.

با این حال دامنه کاربرد آن بسیار گسترده است اینگونه روش معالجه برای بیماری های معمولی از قبیل بیماری مهره های گردن آسیب دیدگی حاد عضلات کمر شکاف در مهره های بدن صدمه به عضلات ورباط ها و مفاصل دست ها و پاها و غیره مؤثر است.

حرکات دستی ماساژ طبق استاندارد معین و با رعایت اصول فنی و خواستهای اساسی مانند بادوام با قوت متعادل ملایم و اثرگذار عملی می شود.

ماساژ تنها به حرکات دست محدود نمی شود بلکه با پا و قسمت بالای بازو دست و یا با توسل به وسایل مخصوص ماساژ انجام می شود.

گاهی نیزمی توان از مرهم های ویژه برای ماساژ دادن استفاده کرد برای نمونه مرهم مالش خامه مالش ، روغن گرفته شده از گیاهی به نام ” دونگ چینگ ” روغن کافیشه روغن کنجد و موادی مانند پودر و یا سایر مایع های روغن کاری شیوه های ماساژ دادن فراوان است.

شیوه های معمولی عبارت است از فشار دادن مالیدن فشردن با یک انگشت حرکت دادن کوفتن با دست کشیدن وغیره برخی اوقات ماساژ برای پیشگیری و درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد.

ماساژ کودکان ماساژ برای معالجه شکسته بندی استخوان ماساژ با چی گون روش سنتی تمرین تنفسی عمیق در چین وغیره ماساژ گاهی برای سالم سازی بدن شخصی انجام می شود و هر کسی قادر به انجام آن است مثلا ماساژ بهداشت چشمان ، بهداشت دست ها و پاها برای سالم سازی معده برای آرامش بخشیدن به اعصاب و غیره می باشد .

کارکرد های امعا و احشاء شامل قلب ، جگر ، طحال ، ریه ، معده ، کیسه صفرا ، روده و مثانه را تعدیل و تنظیم می کند.

طب سنتی چین تغییرات پاتولژی بدن انسان به از کار افتادگی کارکرد امعا و احشاء را خلاصه می کند.

ماساژ و مالش با کاربرد مهارت و تکنیک کارکرد از کار افتاده شده امعا و احشاء را مجددا به تعادل جدید می گراید و بدین ترتیب به هدف درمان بیماری و حفظ الصحه و سالم سازی می رسد.

باز کردن مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی و خون انسان و انرژی حیاتی و انرژی حیاتی ماده اصلی برای نگهداری حیات محسوب می شود و مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی و خون انسان مجراهای بدن انسان برای گردش انرژی حیاتی انتقال و ارتباط بحساب می آید.

بمحض آنکه نصف النهار و انرژی حیاتی غیر عادی شود  تأثیرات نا سالم در محیط که باعث بیماری شود  از خارج وارد امعا و احشاء بدن انسان می شود و باعث ابتلا به بیماری می شود .

در مقابل امعا و احشاء بدن انسان مریض می شود و هم می تواند از طریق نصف النهار در مظهر بدن منعکش شود.

ماساژ و مالش از طریق تحریک تکنیک دستی می تواند به بوجود آمدن کارکرد نصف النهار و انرژی حیاتی و گردش آنها مساعدت کند و بدین ترتیب باعث همآهنگی مکانیسم امعا و احشاء می شود و از تأثیرات نا سالم جلوگیری می شود و بیماری های دارونی مورد معالجه قرار می گیرد.

تعدیل و تنظیم استخون بندی و عضلات و مفاصل. مهارت و تکنیک ماساژ و مالش برای پوست عضلات و مجرای خون انجام می شود می تواند نقش تعدیل و تنظیم پوست رگ های پوستی و رخنه بین عضلات زیر پوست را ایفا کند و می تواند حرکت بطی خون را از بین برده و گردش خون را سریع گردانیند.

مهارت و تکنیک ماساژ و مالش میتواند مستقیما در رفتگی عضلات و استخوان را اصلاح کند. از این جهت چه بیماری های ناشی از ضرر رسانی باد سرما گرما و رطوبت و چه ناخوشی یا بهم خوردگی مزاج و زخم در اثر زمین خوردن و کوفتگی ورگ برگ شدگی می توان با ماساژ و مالش درمان کرد.

ماساژ راهی برای پاکسازی بدن

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *