ماساژ تایلندی

THai Massage

ماساژ تایلندی 

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی دستکاری فعال بدن با استفاده از کشش و فشارملایم در امتداد خطوط انرژی است. قدمت این ماساژ به زمان بودا برمی گردد. وبه نظرمیرسد برگرفته از شیاتسو، طب فشاری، و یوگا باشد. درمانگران اعمال فشار در امتداد خطوت انرژی را با شست، دست ها، پاها وعلاوه بر این، حرکت وکششهای یوگا انجام میدهند و باعث تحریک و حرکت انرژی دربدن می شوند .

Jivaka Komarabhacca پدر طب سنتی و ماساژ تایلند است.
در طب تای براي سالم بودن، انرژی درونی بدن انسان را به  گردش آزادانه وا می داریم. مسدود شدن این انرژی منجر به بروز بیماری می شود. در واقع هدف اصلی ماساژ تای  آزاد كردن مسير اين انرژی با فشردن اين نقاط است.

گر‌چه اين ماساژ بسيار پوياست، ولی همراه با احساس آرامش عميقی است كه بدن و ذهن را قادر مي‌سازد به طور طبيعی تعادل خود را باز يابند.
در ماساژ تایلندی از تکنیک ها و اصول آیورودا استفاده میشود.

ماساژ تایلندی تحت تأثیر طب سنتی چینی ساخته شده است. . ماساژ تایلندی بیشتر انرژی زا مانند انجام یوگا است. زیرا درمانگر از دست، زانو، ساق پا، و پا استفاده می کند.
ماساژ تایلندی، معمولا بر روی یک حصیر خالی یا تشک نسبتا نرم و روی زمین انجام می شود.

در این ماساژ روغن به کار نمیرود و میتواند با لباس انجام شود. هدف ماساژ تایلندی، درمان یک فرد به لحاظ جسمی، احساسی و معنوی است.
سيستم ايمنی بدن را تقويت، سيستم غدد درون ريز را متعادل و سموم بدن را پاكسازی مي‌كند. به علاوه تمرينات كششی مختلفی كه روی مفاصل انجام می‌شود به انعطاف‌پذيری مفاصل كمك بسياری مي‌كند. با گرم كردن عضلات از آسيب‌ها جلوگيری می‌كند.با اضافه كردن داروهای گياهی و نيز دانش مديتيشن به كار می‌رود.

نزدیک ترین زمان برگزاری این دوره در آموزشگاه آسپیان ماساژ

تاریخ شروع
نام دوره
هزینه
ثبت نام
ماساژ تایلندی
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *