۱۰ ایده مختلف برای خود مراقبتی ماسور

متخصصین ماساژ برای کمک به افراد در بهترین حالت خود کار می‌کنند. زیرا زمانی که فردی بهترین احساس خود را داشته باشد، می‌تواند بهترین‌های خود را نیز به دنیا ارائه دهد. ماساژ می‌تواند شغلی راحت، مفید و طولانی‌مدت باشد. راه‌هایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا با احساس راحتی بیشتری به این هدف برسید زیرا کاری که انجام می‌دهید باید برای شما حس خوبی داشته باشد. آخرین چیزی که می‌خواهید این است که در اثر کار زیاد دچار آسیب یا از کار افتادگی شوید.

اخیراً خود مراقبتی یک موضوع رایج است. و در حالی که بسیاری از افراد ممکن است به دنبال خود مراقبتی با ماساژ باشند، در مورد ماسورهایی که این ماساژها را انجام می‌دهند چطور؟

خود مراقبتی ماسور

خودمراقبتی ماسور

به عنوان فردی که در صنعت سلامتی کار می‌کند، می‌دانید که مراقبت از خود چقدر مهم است. اولویت‌بندی آن مسئولیت شماست. همیشه وقت گذاشتن برای خود مراقبتی آسان نیست. متخصصین ماساژ وقت خود را به مراقبت از افراد اختصاص می‌دهند. آن‌ها به مردم یاد می‌دهند که بهتر از خود مراقبت کنند. متأسفانه، خودمراقبتی برای ماسورها اغلب در پشت مشعل قرار می‌گیرد. این می‌تواند منجر به فرسودگی شغلی یا آسیب شود.

اگر مراقب نباشید، حرفه‌‌ی ماساژ می‌تواند برای بدن شما سخت باشد. برای اطمینان از یک شغل طولانی‌مدت، باید مدتی را برای شاد نگه داشتن بدن، ذهن و روح خود صرف کنید. تعهد شما به مراقبت از خود نشانه‌ای از اهمیت تعادل در زندگی خود است. اولویت دادن به خودمراقبتی به شما کمک می‌کند خود را متمرکز کنید و استرس را کاهش دهید.

 

10 ایده خود مراقبتی ماسور

ما به عنوان متخصص ماساژ، زمان‌مان را به تسکین درد و ناراحتی در مشتریان خود اختصاص داده‌ایم و بر آن تمرکز کرده‌ایم. اما اگر خودمان درد داشته باشیم یا مضطرب باشیم، تقریباً مطمئناً کار ما با مشتریان کمتر مؤثر خواهد بود. و در نهایت ممکن است اصلاً نتوانیم کار کنیم. بنابراین، به تعبیر آن تمثیل قدیمی، “ماسور، خودت را شفا بده.” مراقبت از خود، قبل از هر چیز، بهترین راه برای اطمینان از این است که می‌توانید بهترین مراقبت را از مشتریان خود ادامه دهید. در ادامه ایده‌هایی برای یک ماسور جهت مراقبت از خود آورده شده است. تا انتها با آموزشگاه ماساژ ما همراه باشید.

 

1. مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید.

متخصص ماساژ بودن شما را ملزم می‌کند که از یک محل تجربه به مشتریان خود در مورد سلامتی مشاوره دهید. ممکن است ساده به نظر برسد، و شاید آن چیزی باشد که شما موعظه می‌کنید. ولیکن مهم است که ما به عنوان یک متخصص بتوانیم از توصیه‌های خود استفاده کنیم. به عبارتی، ما توصیه‌های بسیار خوبی برای سلامتی ارائه می‌دهیم. وقتی این کار را انجام می‌دهیم، می‌توانیم به عنوان نمونه‌های الهام‌بخش و معتبر برای مشتریان خود باشیم.

آیا تا به حال متوجه شده‌اید که گرفتن نصیحت از کسی که “راه نمی‌رود” چقدر سخت است؟ دکتری که سیگار می‌کشد، مربی شخصی که اضافه وزن دارد یا… یک ماسور پر استرس! به‌عنوان متخصص ماساژ، بخش بزرگی از کار ما «گفت‌وگو کردن» است، و به مشتریان‌مان همه کارهایی را که می‌توانند برای به حداکثر رساندن نتایج بین جلسات ماساژ انجام دهند، یادآوری می‌کنیم. تشویق آن‌ها به کشش، نوشیدن مقدار زیادی آب، ورزش، خواب کافی و همه چیزهایی که زندگی متعادلی را ایجاد می‌کند. این بخشی از چیزی است که ما را به متخصصین خوبی تبدیل می‌کند. اما اگر توصیه‌های خود را رعایت نکنیم و زندگی متعادلی داشته باشیم، شنیدن پیام ما برای مشتریان‌مان دشوار است.

 

2. همه چیز در ساعد و آرنج است.

آسیب‌های بافت نرم مانند RSI (آسیب‌های استرس مکرر) و CTD (اختلالات ترومای تجمعی) برای ماسورها در حال افزایش است و ناشی از استفاده بیش از حد است. می‌دانیم که مواقعی وجود خواهد داشت که در طول جلسه نیاز به استفاده از دست‌ها و انگشتان خود خواهید داشت، اما اگر نیازی به این کار ندارید، سعی کنید از آن اجتناب کنید. در عوض، اجازه دهید ساعد و آرنج شما کار را برای شما انجام دهند.

استثناهای آشکار زمانی است که شما در حال برقراری تماس با مشتری خود هستید یا زمانی که برای گرم کردن بافت‌های سطحی، استروک‌های بسیار سبک افلوراژ یا پتریساژ انجام می‌دهید. جدا از این موقعیت‌ها، اگر می‌توانید به جای آن از ساعد و آرنج خود استفاده کنید، آن را امتحان کنید. دست‌ها و مچ‌های شما ممکن است بعداً از شما تشکر کنند.

 

3. از بیومکانیک مناسب استفاده کنید.

وضعیت بدن خود را بهبود بخشید و از مکانیک‌های خوب بدن استفاده کنید. در هنگام ماساژ به نحوه استفاده از بدن خود توجه کنید. آسیب ناشی از مکانیک ضعیف بدن است. آگاه بودن بزرگترین گام برای اصلاح مشکل است. اگر با اصلاح وضعیت بدن خود مشکل دارید، یک دوره آموزشی بیومکانیک ماسور بگذرانید.

هنگام کار بر روی مشتری، مطمئن شوید که موضع شما مطابق با آن تنظیم شده است. به عبارت دیگر: هوشمندتر کار کنید نه سخت‌تر. می‌توانید ابتدا با مشاهده پاهای خود، موقعیت خود را شروع کنید و مطمئن شوید که آن‌ها در سمت مشتری شما قرار گرفته و محکم روی زمین قرار گرفته‌اند. اطمینان حاصل کنید که زانوهای شما کمی خم شده و باسن، شانه‌ها و سر شما نیز در یک راستا قرار دارند.

 

4. ماساژ منظم دریافت کنید.

ماساژ بگیرید. شما سزاوار آن هستید. هیچ چیز بدتر از این نیست که کسی را ماساژ دهید و آرزو کنید که ای کاش شما روی تخت بودید. ماساژ باید بخشی منظم از هر رژیم مراقبت از خود، به ویژه برای ماسور باشد. از طرفی چگونه می‌توانیم انتظار داشته باشیم که مشتریان‌مان به مزایای ماساژ منظم باور داشته باشند، اگر خودمان برای آن برنامه‌ریزی نکنیم. یک ماسور باید بهترین کار را برای خود نیز ارائه دهد.

 

5. برای ادامه یادگیری سرمایه‌گذاری کنید.

گسترش دانش خود به دو روش مختلف کمک می‌کند. اول، یادگیری چیزهای جدید ذهن شما را تیز نگه می‌دارد و شما را در مورد کارتان هیجان‌زده می‌کند. دوم، یادگیری مهارت‌های جدید کار شما را هوشمندتر می‌کند، نه سخت‌تر. تمرین انواع روش‌ها می‌تواند احتمال ابتلا به سندرم استفاده مکرر را کاهش دهد. آموزش ماساژ خود را رها نکنید.

 

6. مدیتیشن را تمرین کنید.

مدیتیشن به مدیریت استرس روحی، عاطفی و فیزیکی کمک می‌کند. این یک تمرین ترمیمی برای ذهن و آرامش است. به عبارت دیگر، این تصمیم آگاهانه برای فعال کردن سیستم عصبی پاراسمپاتیک شماست. فقط چند دقیقه مدیتیشن در روز می‌تواند خلق و خو، خواب و احساس سلامتی شما را بهبود بخشد. اگر از آن لذت می‌برید، ممکن است آن را به عنوان یک مکمل ماساژ به مشتریان ارائه دهید.

 

7. قبل و بعد از جلسات ثابت بمانید.

در هنر رها کردن همه چیز مسلط شوید. مشتریان شما در انواع مختلف حالات عاطفی به سراغ شما خواهند آمد. اتاق ماساژ جایی است که مشتریان شما باید بتوانند در آن احساس امنیت کنند تا هر احساساتی را که به آن‌ها خدمت نمی‌کند رها کنند. هر چه که باشد، مهم است که مطمئن شوید که در بقیه جلسات خود و در بقیه روز حالت عاطفی آن‌ها را به خود نگیرید. تجسم تکنیک‌ها و تعیین اهداف در ابتدای هر جلسه می‌تواند به شما در رسیدن به این هدف کمک کند. برخی از ماسورها حتی دوست دارند از مریم گلی برای پاکسازی انرژی بعد از روز کاری خود استفاده کنند.

 

8. در برنامه روزانه خود وقفه ایجاد کنید.

 اجازه ندهید پول تنها نیروی محرک برنامه شما باشد. اگر زمانی را برای استراحت اختصاص دهید، شغل شما طولانی‌تر و سودآورتر خواهد بود. برای استراحت سریع دست و ذهن خود بین قرارها، یک تغذیه برنامه‌ریزی کنید. اگر فقط برای شستن دست‌ها و تعویض ملحفه وقت داشته باشید، انرژی‌تان به سرعت تمام می‌شود. ارائه‌ی خوب شامل تمرکز صرفاً روی مشتری در طول جلسه است. اگر مشکلات شخصی خود را وارد اتاق ماساژ کنید، نمی‌توانید این کار را انجام دهید. به همان اندازه مهم است که مشکلات مشتریان خود را بعد از جلسه با خود حمل نکنید. مراسمی را ایجاد کنید که آن مشکلات را پشت در بگذارید. به عنوان مثال، سعی کنید هنگام شستن دست‌هایتان، عمل رها کردن را نیز به کار ببرید. وقتی دست‌های خود را قبل از جلسه می شویید، هر چیزی را که نمی‌خواهید با خود بیاورید، «بشویید». همین کار را هنگام شستن دست‌ها پس از پایان جلسه انجام دهید. یک تکنیک خاصی که می‌توانید در این زمان کمی که دارید از آن استفاده کنید، تکنیک‌های چی گونگ است.

 

9. ورزش منظم داشته باشید.

بدن خود را در شرایط کاری خوب نگه دارید. حفظ قدرت و انعطاف‌پذیری به جلوگیری از صدمات کمک می‌کند. بعلاوه، تسکین استرس خوبی است. چیزی را انتخاب کنید که از آن لذت می‌برید، تا هر هفته به آن پایبند باشید.

 

10. از یکدیگر حمایت کنید.

با سایر ماسورها ارتباط برقرار کنید. آن‌ها مبارزات شما را درک می‌کنند. این می‌تواند نیاز به احساس رقابت را از بین ببرد و در عوض سیستم پشتیبانی را تقویت کند. مواقعی وجود خواهد داشت که بیمار می‌شوید یا فقط نیاز به استراحت دارید. داشتن فردی که می‌توانید روی او حساب کنید تا برای شما پوشش دهد، یک استراتژی صرفه‌جویی در شغل است.

 

سخن آخر

مانند هر حرفه‌ای، متخصصین ماساژ استرس جسمی و روحی را تجربه می‌کنند که همراه با کار است. مهم است که قبل از مراقبت از دیگران، اقدامات پیشگیرانه برای مراقبت از خود انجام دهید. با دنبال کردن چند مرحله ساده که در این مقاله گفته شد، می‌توانید استرس را کاهش دهید و به شغلی که به آن علاقه دارید، طول عمر بیافزایید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *