همراه با بادکش درمانی از شر سلولیت خلاص شوید!

همراه با بادکش درمانی از شر سلولیت خلاص شوید!

امروز، از فنجان‌های خلأ برای ماساژ ضد سلولیت استفاده می‌شود. جدا از تحریک جریان خون، فنجان‌های مکش، پوست را از انعطاف بیشتری برخوردار می‌کنند. نمی‌توان انکار کرد، استفاده از فنجان‌های بادکش در ماساژ ضد سلولیت محبوبیت بیشتری دارد. چه در یک سالن زیبایی حرفه‌ای، SPA و چه در خانه. بدون شک، این یک روش طبیعی برای شکل دادن به بدن، تغذیه پوست و تحریک تجدید سلول است. لیوان‌های مکنده همیشه بر بهبود ظاهر پوست تمرکز می‌کنند. این بدان معنی است که اگر می‌خواهید سلولیت را کاهش دهید، بادکش مطمئناً به شما کمک می‌کند تا با آن مقابله کنید. اما این همه چیز نیست زیرا فنجان‌های مکش همچنین می‌توانند به شما در کاهش بافت چربی کمک کنند.

 

بادکش سلولیت چگونه عمل می‌کند؟

یکی از ایده‌های بادکش این است که خون را به سطح پوست می‌آورد. و گردش خون را تحریک می‌کند. که به نوبه‌ی خود بافت‌های پوست را بهبود می‌بخشد.

ایده دیگر این است که با کبودی پوست، بادکش التهاب قوی ایجاد می‌کند. که به نوبه‌ی خود بافت‌ها را از التهاب مزمن و درجه پایین خود خارج می‌کند. که مشخصه احتباس آب و سلولیت است. و به آن‌ها فرصتی برای بهبودی مناسب می‌دهد.

ایده دیگر این است که ماساژ بادکش (نه بادکش ثابت) می‌تواند فیبروز را کاهش دهد. با این حال، خلاء شدید دستگاه، که برای کاهش فیبروز با بادکش لازم است، همچنین منجر به شلی کاملاً شدید پوست می‌شود که کل هدف را نادیده می‌گیرد.

با این حال ایده دیگر این است که بادکش “سموم را به پوست می‌آورد و سپس توسط گردش خون از بین می‌رود”. بنابراین این ایده ساده نشان می‌دهد که ابتدا باید سموم را وارد پوست کنید. و سپس سموم را از پوست خارج کنید. مخالف منطق…

به غیر از ایده چهارم، سه مورد دیگر به نوعی منطقی هستند. تقویت گردش خون و تخلیه لنفاوی خوب است. و کاهش التهاب و فیبروز نیز مهم است.

 

روش‌های مختلف بادکش بدن برای سلولیت

آیا بادکش برای سلولیت مفید است؟ آیا ساکشن‌ها برای سلولیت بی خطر هستند؟ انواع مختلفی از بادکش درمانی وجود دارد و هر کدام اهداف خود را دارند. برای سلولیت:

Ο می‌توان از فنجان شیشه، سرامیک، بامبو یا پلاستیک/سیلیکون استفاده کرد.

Ο ترجیحاً بادکش خشک برای رفع سلولیت به جای بادکش مرطوب (جایی که پوست سوراخ می‌شود تا خون وارد فنجان شود) انجام می‌شود.

Ο برای تصمیم‌گیری در مورد نیاز به بادکش ثابت یا لغزان باید با متخصص مشورت کنید. با لغزش فنجان‌ها، می‌توانید بثورات، درد و ناراحتی را تجربه کنید. به همین دلیل است که بادکش ثابت گزینه بهتری به نظر می‌رسد.

Ο جدای از ساکشن کاپ درمانی، باید به فواید پوستی ماساژ بادکش (ماساژ با دست) نیز توجه کنید. که کبودی یا سوختگی ندارد و ظاهر پوست را بدون بر جای گذاشتن رگ‌های شکسته و شل شدن پوست بهبود می‌بخشد. در ماساژ باید ضربات بلند را تمرین کنید. و برای نتیجه بهتر پوست را ورز دهید.

Ο مهم نیست که چه نوع ساکشن درمانی را برای سلولیت انتخاب می‌کنید. به یک روش مؤثر و ایمن برای ایجاد ساکشن نیاز دارید. زیرا مکش فنجان‌ها و گرما به آب شدن چربی کمک می‌کند.

 

فراموش نکنید که برای انجام ماساژ بادکش حتماً باید به اشخاصی مراجعه کنید که آموزش ماساژ را در مراکز معتبر دیده باشند. و باعث آسیب به شما نشوند. 

 

برای سلولیت چند وقت یکبار بادکش کنیم؟

شما می‌توانید پس از 6 تا 8 جلسه بعد از بادکش درمانی برای سلولیت به تغییرات آشکاری دست پیدا کنید. برای سرعت بخشیدن به اثربخشی، یک رژیم غذایی مغذی و متعادل داشته باشید. و از یک رژیم ورزشی سالم پیروی کنید. انستیتوی ملی بهداشت استفاده از گیاهان اصلاح شده تایلندی (زردچوبه، علف لیمو، و پلای) را برای بهبود درمان سلولیت پیشنهاد کرده است.

 

بادکش برای سلولیت چه معایبی دارد؟

اما مشکل بادکش این است که:

اولاً، روش‌های بهتر و نه چندان «خشن» برای ایجاد نتایج واضح‌تر و سریع‌تر، از نظر گردش خون، التهاب و فیبروز، بدون تمام کبودی و سوزش وجود دارد.

ثانیاً، با کشش پوست، مکش خلاء در واقع باعث شُلی پوست می‌شود. به ویژه در خانم‌هایی که شلی و سلولیت پوستی دارند، که تمام هدف بادکش را به چالش می‌کشد.

ثالثاً بادکش می‌تواند باعث شکستگی مویرگ‌ها (نخ/ رگ‌های عنکبوتی) به دلیل مکش اعمال شده روی آن‌ها شود که منجر به ترکیدن/شکستن برخی از آن‌ها – برای همیشه – می‌شود.

و چهارم این‌که بادکش هیچ کاری برای تجمع چربی که مشخصه سلولیت است، انجام نمی‌دهد.

بنابراین مزایای بادکش برای کاهش سلولیت (تقویت موقت گردش خون، کاهش احتمالی التهاب در دراز مدت، پس از افزایش التهاب/ کبودی در کوتاه مدت، کاهش احتمالی فیبروز) به دلیل شلی پوست و رگ‌های عنکبوتی که ایجاد می‌کند تضعیف می‌شود. ناتوانی آن در انجام هر کاری برای تجمع چربی، مهم‌ترین جنبه سلولیت است.

در واقع، یک ماساژ خوب سلولیت، شامل استروک‌های طولانی، ورز دادن و چرخاندن پوست می‌تواند تمام مزایای بادکش (تقویت گردش خون/ تخلیه لنفاوی، کاهش فیبروز، کاهش التهاب، حتی حذف سم) را به روشی ایمن‌تر، مؤثرتر و دقیق‌تر ارائه دهد.  تنها چیزی که نیاز است یک جفت دست (برای شما یا یک درمان‌گر) و کمی روغن است.

 

سخن آخر
برخی تحقیقات محدود نشان می‌دهد که بادکش می‌تواند تا حدودی با افزایش گردش خون در ناحیه، به طور موقت ظاهر سلولیت را کاهش دهد. اما نشان نداده است که بادکش واقعاً سلولیت را درمان می‌کند. از آنجایی که این روش نسبتاً ارزان و ایمن است، ممکن است ارزش امتحان کردن را داشته باشد. به هر حال بادکش هزاران سال است که وجود داشته است. و در بهبود بسیاری از بیماری‌ها اثرگذار بوده است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *