آموزش کاربر ماساژ با مدرک فنی و حرفه‌ای

کاربر ماساژ، شغلی است در حوزه بهداشت و ایمنی با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه‌ای که پیش‌نیازی است برای یادگیری مابقی دوره‌‌های ماساژ. در این مقاله به صورت کامل در مورد این سبک آموزش توضیح داده می‌شود.

در این مقاله می‌خواهیم در مورد مقدماتی‌ترین سبک ماساژ تحت عنوان «کاربر ماساژ» صحبت کنیم. ابتدا توضیحات مختصری در مورد آیین‌نامه سازمان فنی و حرفه‌ای در مورد این حرفه را داده و در انتها در مورد خود سبک کاربر ماساژ توضیحات ارائه می‌شود که می‌توانید مطالعه بفرمائید.

همان گونه که در مقاله مربوط به آشنایی با ماساژ گفته شد، اکنون ماساژ به عنوان بخشی از سبک زندگی سالم و یک عمل مهم در بهبود و مراقبت از خود مورد پذیرش قرار گرفته است. در حال حاضر ماسورها فرصت‌های شغلی زیادی دارند. کلوپ‌های سلامت، مراکز درمانی، اسپاها، هتل‌ها و …. بیشتر بیمارستان‌ها نیز ماساژ را برای بیماران انجام می‌دهند.

امروزه، اکثریت مردم می‌خواهند که ماساژ را یاد بگیرند- برای کمک به دوستان و خانوادشان. اکنون که مزایای بهبودی آن به طور گسترده‌ای شناخته شده است، بیشتر مردم می‌خواهند یاد بگیرند که چگونه ماساژ را انجام دهند.

 

اعتبار آموزش ماساژ در مراکز آموزشی سازمان فنی و حرفه‌ای

احتمالاً اکثریت شما عزیزان اطلاع دارید که سبک کاربر ماساژ از استانداردهای سازمان فنی و حرفه‌ای بوده و مدرک صادره از طرف این سازمان کد بین‌المللی داشته و در سازمان جهانی کار معتبر می‌باشد. لیست کشورها را که حدود 187 کشور می‌باشد می‌توانید از طریق سایت www.ilo.org ملاحظه نمایید. همچنین قابل ذکر می‌باشد که مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای جهت اقدام به کار و کسب مجوز سالن ماساژ در داخل کشور الزامی می باشد. از این جهت ضروری می‌باشد که دوره کاربر ماساژ را در آموزشگاه‌ ماساژ زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای بگذرانید که آسپیان یکی از این مجموعه‌های آموزشی می‌باشد.

آموزشگاه آسپیان

آموزشگاه آسپیان از جمله آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای می باشد که دوره کاربر ماساژ را با بهترین مدرسین کشور برگزار می نماید.

جهت استعلام آموزشگاه کلیک نمایید
مدرک فنی و حرفه ای برای کاربر ماساژ

متخصص کاربر ماساژ

فردی است که با استفاده از یک سری حرکات و مهارت‌های دستی که به طور منظم و خاص بر روی بافت‌های بدن جهت تأثیر بر سیستم عصبی، عضلانی، پوست، مفاصل و گردش خون حرکاتی را انجام می‌دهد که به رفع تنش‌های عصبی، گرفتگی عضلانی و رفع خستگی‌های جسمی و روحی کمک می‌کند.

 

آنچه در طول دوره کاربر ماساژ فراخواهید گرفت:

  • رعایت موراد ایمنی و بهداشت
  • ارزیابی عوامل ناشی از انجام ماساژ
  • برقراری ارتباط مؤثر و مطلوب در محیط کار و رعایت اخلاق حرفه‌ای
  • آمادگی ذهنی و جسمانی ماسور و توسعه و حفظ آن
  • یادگیری آناتومی و فیزیولوژی
  • موارد منع استفاده از انجام ماساژ
  • اجرای ماساژ و روش ها و تکنیک های آن
  • انجام ماساژ موضعی و ماساژ عمومی بدن

 

مراحل آزمون

پس از گذراندن دوره آموزشی کاربر ماساژ، شما با تأیید مدرس و با اطمینان از آمادگی دانشی، مهارتی و نگرشی وارد پروسه آزمون خواهید شد. این دوره آزمون تئوری و عملی دارد و بعد از موفقیت مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برایتان صادر خواهد شد.

 

قابل توجه متخصصین کاربر ماساژ

دوره کاربر ماساژ به منزله سطح هرمی است است که قرار است از شما یک متخصص ماساژ بسازد و شما را به قله پیشرفت و ترقی برساند. برای رسیدن به رأس هرم، باید دوره‌های تخصصی‌تر را نیز بگذرانید. جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید به قسمت مقالات رفته و یا با مشاوره آموزشی ما در ارتباط باشید.

به قسمت آخر مطلب رسیدیم. قرار بود که در بخش نهایی، اطلاعاتی در مورد سبک کاربر ماساژ داده شود. در کاربر ماساژ، ماساژ کلاسیک روسی آموزش داده می‌شود. ولی از آن جهت که پایه ماساژ در سطح جهان بر اساس ماساژ سوئدی می‌باشد، به کارآموزان پیشنهاد می‌گردد که در کنار کاربر، ماساژ سوئدی را نیز آموزش ببینند.

مقدمه‌ای کوتاه بر کاربر ماساژ یا ماساژ کلاسیک روسی

ماساژ روسی سبکی از ماساژ است که در شوروی سابق توسعه یافته است. اغلب به عنوان یک ماساژ ورزشی طبقه‌بندی می‌شود. ماساژ روسی بسته به تکنیک‌هایی که در طول جلسه استفاده می‌شود، گاهی اوقات به عنوان ماساژ بافت همبند و ماساژ نقطه‌ای نیز  نامیده می‌شود. تکنیک‌های ماساژ روسی مشابه بیشتر تمرین‌های ماساژ ورزشی هستند، اما شامل حرکات آهسته‌تر و نرم‌تر هستند. ماساژ روسی بر استفاده از اصطکاک برای تولید گرما در بدن تمرکز دارد. ماساژور آن را با لرزش ترکیب می‌کند تا درد و سفتی عضلات را کاهش دهد. همچنین استرس روحی را از بین می‌برد.

ماساژ روسی باعث شل شدن عضلات می‌شود. متخصصین ماساژ از ترکیبی از تکنیک‌های ورز دادن، سیلی زدن و لرزش استفاده می‌کنند. تمرین کنندگان ماساژ روسی معتقدند که این ماساژ عملکرد سیستم عصبی، سیستم ایمنی و سیستم تنفسی را بهبود می‌بخشد.

جهت آشنایی با آموزش ماساژ سوئدی کلیک نمایید.

3+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *