آموزش ماساژ سوئدی با مدرک فنی و حرفه‌ای

آموزش ماساژ سوئدی با مدرک فنی و حرفه‌ای

یکی دیگر از شایستگی‌های حوزه بهداشت و ایمنی، ماساژ سوئدی است. که پس از آموزش آن، می‌توانید مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور را دریافت نمائید. ماساژ سوئدی در کل دنیا پایه ماساژ درمانی را تشکیل داده و کاربردهای فراوانی دارد. در ادامه مقاله به صورت کامل در مورد چگونگی آموزش آن زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای توضیح داده می‌شود. 

در این مقاله سعی می‌کنیم در مورد آموزش سبک سوئدی تحت آیین‌نامه سازمان فنی و حرفه‌ای توضیحاتی را ارائه دهیم. قبل از آن مختصری در مورد میزان اعتبار مدارک صادره از سمت سازمان توضیحاتی داده می‌شود. و در ادامه درباره محتوای آموزشی و آزمون‌ها صحبت خواهیم کرد. 

ماساژ سوئدی یکی از بنام‌ترین سبک‌های ماساژ در دنیا محسوب می‌گردد. که در آن از دست، بازو یا آرنج برای وارد آوردن فشار ملایم استفاده می‌شود تا تنگی عضلات بر طرف گردیده و باعث افزایش سلامت فرد گردد.

اگر قصد شما از آموزش سوئدی دریافت مدرک رسمی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور می‌باشد. همان گونه که در مقاله مربوط به آموزش کاربر ماساژ بیان شد. ضروری است که در ابتدا مدرک کاربر ماساژ خود را داشته باشید و سپس اقدام به دریافت مدارک دیگر سبک‌ها نمائید. در غیر این صورت می‌توانید درخواست مدارک آموزشگاهی را داشته باشید.

 

اعتبار آموزش ماساژ در مراکز آموزشی سازمان فنی و حرفه‌ای

تعداد زیادی از شما عزیزان بارها از مدارک فنی و حرفه‌ای شنیده‌اید. و قطعاً به دنبال یک مدرک معتبر برای آموزش‌های خود هستید. ماساژ سوئدی یکی دیگر از انواع ماساژ می‌باشد. که شما می‌توانید برای یادگیری آن مدرک معتبر دریافت کنید. یکی از سازمان‌های زیر نظر سازمان جهانی کار، سازمان فنی و حرفه‌ای کشور ایران است. که مدرک ارائه شده از سمت سازمان مذکور دارای اعتبار جهانی بوده و قابلیت ترجمه دارد. که می‌توانید برای مهاجرت به خارج از کشور به عنوان رزومه کاری از آن استفاده نمائید. این مدرک در 187 کشور جهان اعتبار دارد که لیست کشورها در سایت www.ilo.org قابل مشاهده هست. سازمان فنی و حرفه‌ای کشور ایران عضوی از سازمان جهانی کار بوده و مدرک صادر شده از سمت سازمان مذکور دارای کد بین‌المللی بوده و اعتبار جهانی دارد. همچنین اگر قصد دریافت مجوز مرکز ماساژ در داخل کشور را دارید، دریافت گواهینامه سازمان فنی و حرفه‌ای امری ضروری می‌باشد. بنابراین در نظر داشته باشین که آموزش ماساژ خود را در آموزشگاه‌های زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای بگذرانید که آسپیان یکی از این مجموعه‌های آموزشی می‌باشد.

آموزشگاه آسپیان

آموزشگاه آسپیان از جمله آموزشگاه‌های زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای می‌باشد که دوره ماساژ سوئدی را با بهترین مدرسین کشور برگزار می‌نماید.

جهت استعلام آموزشگاه کلیک نمایید
مدرک فنی و حرفه ای برای کاربر ماساژ

متخصص سوئدی

بر اساس تعریف مطابق با استاندارد سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، به فردی گفته می‌شود که به طور منظم و خاص بر روی بافت‌های بدن جهت تأثیر بر سیستم عصبی، عضلانی، پوست، مفاصل و گردش خون حرکاتی را انجام می‌دهد که به رفع تنش‌های عصبی، گرفتگی عضلانی و رفع خستگی‌های جسمی و روحی کمک می‌کند. 

 

 

محتوای دوره سوئدی

آنچه در طول دوره 35 ساعت آموزشی طبق استاندارد فراخواهید گرفت:

  • تاریخچه ماساژ
  • آموزش آناتومی سطحی
  • بیومکانیک ماساژور
  • موارد احتیاط
  • آماده‌سازی اتاق، تجهیزات و لوازم کار
  • آماده‌سازی مراجعه کننده
  • روتین‌های کل بدن
  • اجرای تکنیک‌های ماساژ سوئدی
  • خودماساژی

قابل ذکر می‌باشد که تعداد ساعت آموزشی با توجه به تعداد کارآموزان شرکت‌کننده در کلاس متوجه خواهد بود.

 

 

مراحل آزمون

برای دریافت گواهینامه سوئدی، همانگونه که قبلاً بیان شد، دوره کاربر ماساژ پیش ننیاز می‌باشد و ابتدا باید مدرک آن دوره را اخذ نمائید. و سپس اقدام به اخذ گواهینامه سوئدی نمائید. پس از گذراندن ساعت آموزشی و تأیید مدرس و با اطمینان از آمادگی دانشی، مهارتی و نگرشی وارد پروسه آزمون خواهید شد. این دوره شامل دو آزمون تئوری و عملی می‌باشد. که بعد از موفقیت در آزمون و کسب نمره قبولی، مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برایتان صادر خواهد شد.

 

قابل توجه مشتاقان یادگیری

جهت دریافت آموزش ماساژ سوئدی با مدرک فنی و حرفه‌ای و یادگیری بر اساس استانداردهای فنی و حرفه‌ای لازم و ضروری است که آموزش خود را در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای بگذرانید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن مدرک خود را دریافت نمائید. جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید با آسپیان تماس گرفته و با مشاوره آموزشی ما در ارتباط باشید. به خاطر داشته باشید که تمامی آموزش‌ها در آموزشگاه ماساژ آسپیان فراتر از استاندارد بوده و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را برای شما عزیزان به همراه خواهد داشت.

به قسمت آخر مطلب رسیدیم. در این بخش اطلاعات اولیه در مورد سبک سوئدی در اختیار شما قرار داده می‌شود. که برای توضیحات کامل‌تر می‌توانید از قسمت مقالات، مطالعات بیشتری داشته باشید. 

مقدمه‌ای بر ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی به عنوان محبوب‌ترین و پر کاربردترین ماساژ در سراسر دنیا شناخته شده است. این نوع ماساژ برای اشخاصی که به دنبال کاهش استرس و همچنین کسانی که به سلامت جسمی خود اهمیت می‌دهند بسیار مناسب است. این نوع ماساژ بر روی شل شدن عضلات، هدف قرار دادن عضلات سطحی و افزایش گردش خون متمرکز است. در این ماساژ متخصص با استفاده از فشار محکم اما ملایم، با کمک روغن که اصطکاک را کاهش می‌دهد. برای فشرده سازی و شل شدن عضلات، و درجهت جریان خون حرکات خود را انجام می‌دهد.

جهت آشنایی کامل با ماساژ سوئدی و کاربردهای آن کلیک نمایید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *