آموزش ماساژ رفلکسولوژی با مدرک فنی و حرفه‌ای

آموزش ماساژ رفلکسولوژی، از جمله شایستگی‌های حوزه بهداشت و ایمنی می‌باشد. که به آن مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور تعلق خواهد گرفت. از جمله سبک‌های پر کاربرد است که در ادامه مقاله به صورت کامل در مورد نحوه آموزش آن توضیح داده می‌شود.

در این مقاله قصد داریم در مورد آموزش سبک رفلکسولوژی تحت آیین نامه سازمان فنی و حرفه‌ای توضیحاتی را ارائه دهیم. ابتدا لازم می‌باشد مختصری در مورد اعتبار سازمان توضیحاتی آورده شود. و در ادامه درباره محتوای آموزشی و آزمون‌ها صحبت خواهیم کرد. 

رفلکسولوژی از جمله تکنیک‌های طب مکمل است که برای بهبود و پیشگیری از بسیاری از مشکلات روحی و جسمی در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شیوه در کنار تکنیک‌های دشوار، متدهای ساده‌ای دارد که با یادگیری آن‌ها می‌توانید برخی از نیازهای ابتدایی خود برای تسکین و بهبود درد را در خانه و محل کار برطرف کنید. رفلکسولوژی در عوام به ماساژ پا نیز شناخته می‌شود ولی چیزی فراتر از آن می‌باشد. 

اگر قصد شما از آموزش رفلکسولوژی دریافت مدرک بین‌المللی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور می‌باشد. همان گونه که در مقاله مربوط به آموزش کاربر ماساژ بیان شد. لازم و ضروری است که در ابتدا مدرک کاربر ماساژ خود را داشته باشید و سپس اقدام به دریافت مدارک دیگر سبک‌ها نمائید. در غیر این صورت می‌توانید درخواست مدارک آموزشگاهی را داشته باشید.

 

اعتبار آموزش ماساژ در مراکز آموزشی سازمان فنی و حرفه‌ای

قطعاً تعداد کثیری از شما عزیزان آگاه هستید که سبک ماساژ رفلکسولوژی از استاندارهای سازمان فنی و حرفه‌ای می‌باشد. سازمان فنی و حرفه‌ای کشور ایران عضوی از سازمان جهانی کار بوده و مدرک صادر شده از سمت سازمان مذکور دارای کد بین‌المللی بوده و اعتبار جهانی دارد. مدرک قابل ترجمه بوده و می‌توان در مهاجرت به عنوان رزومه از آن استفاده نمود. 187 کشور در دنیا نیز عضو سازمان جهانی کار می‌باشند که می‌توانید لیست کشورها را از طریق سایت www.ilo.org مشاهده نمایید. همچنین قابل ذکر می‌باشد که مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای جهت اقدام به کار و کسب مجوز سالن ماساژ در داخل کشور الزامی می‌باشد. از این جهت ضروری می‌باشد که آموزش ماساژ خود را در آموزشگاه‌های زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای بگذرانید که آسپیان یکی از این مجموعه‌های آموزشی می‌باشد.

آموزشگاه آسپیان

آموزشگاه آسپیان از جمله آموزشگاه‌های زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای می‌باشد که دوره ماساژ رفلکسولوژی را با بهترین مدرسین کشور برگزار می‌نماید.

جهت استعلام آموزشگاه کلیک نمایید
مدرک فنی و حرفه ای برای کاربر ماساژ

متخصص رفلکسولوژی

بر اساس تعریف ارائه شده در استاندارد سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، به فردی گفته می‌شود که با وارد آوردن فشار عمیق به نواحی خاصی از دست‌ها و پاها، متوجه وجود مشکل در بدن افراد می‌شود. فشار به کمک انگشت شست و دیگر انگشتان بر روی نقاط بازتابی اعمال می‌شود. همچنین اعمال فشار سبب آزادسازی انرژی مسدود شده در بدن، افزایش جریان خون و انتشار اندورفین در بدن می‌شود. و حفظ تعادل متابولیکی کامل برای رسیدن به بالاترین حد سلامتی را به همراه دارد.

 

محتوای دوره رفلکسولوژی

 

آنچه در طول دوره 40 ساعت رفلکسولوژی طبق استاندارد فراخواهید گرفت:

 • به کارگیری واژه‌های مرتبط و اصطلاحات ماساژ رفلکسولوژی
 • تاریخچه ماساژ رفلکسولوژی
 • شناخت مناطق در دست و پا
 • شناخت سیستم و ارگان‌های داخلی بدن
 • آشنایی با نقاط رفلکسی
 • آشنایی با بیماری‌ها
 • ممنوعیت‌ها و احتیاط‌ها
 • تأثیرات رفلکسولوژی بر دستگاه‌های مختلف بدن
 • آماده‌سازی اتاق، تجهیزات و لوازم کار
 • آماده‌سازی مراجعه کننده
 • اجرای تکنیک‌های ماساژ رفلکسولوژی
 • انجام ماساژ رفلکسولوژی

 

 

مراحل آزمون

همانگونه که قبلاً توضیح داده شد، پس از گذراندن دوره آموزشی کاربر ماساژ و اخذ گواهینامه مرتبط با آن، می‌توانید اقدام به دریافت گواهینامه رفلکسولوژی نمائید. پس از تأیید مدرس و با اطمینان از آمادگی دانشی، مهارتی و نگرشی وارد پروسه آزمون خواهید شد. این دوره شامل دو آزمون تئوری و عملی می‌باشد. که بعد از موفقیت در آزمون و کسب نمره قبولی، مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برایتان صادر خواهد شد.

 

قابل توجه متخصصین ماساژ رفلکسولوژی

دوره رفلکسولوژی بر اساس استاندارد سازمان به منزله سطح هرم می‌باشد. برای رسیدن به قله پیشرفت و ترقی لازم است که آموزش بیشتری در مورد این سبک دریافت کنید. در آسپیان، رفلکسولوژی تا سطوح پیشرفته آموزش داده می‌شود و اگر تمایل دارید که یک رفلکسولوژیست تمام عیار شوید ضروری است که آموزش‌های متوالی دریافت نمائید. جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید با آسپیان تماس گرفته و با مشاوره آموزشی ما در ارتباط باشید.

به قسمت آخر مطلب رسیدیم. در این بخش اطلاعات اولیه در مورد سبک رفلکسولوژی در اختیار شما قرار داده می‌شود. که برای توضیحات کامل‌تر می‌توانید از قسمت مقالات، مطالعات بیشتری داشته باشید. 

مقدماتی بر ماساژ رفلکسولوژی

رفلکسولوژی Reflexology یا همان بازتاب‌شناسی، یک طب جایگزین است که با اعمال فشار با شست انگشتان و دست روی نقاطی خاص از کف دست و پا، با استفاده از کمی روغن و لوسیون، به بهبود و ایجاد آرمیدگی می‌پردازد. این طب براساس سیستم ناحیه‌ها، نقاط بازتابشی بدن که روی کف دست و پا بازتابیده شده‌اند، اثرات بهبودی به وجود می‌آورد. ماساژ رفلکسولوژی پا یا همان رفلکسوتراپی، نوعی ماساژ برگرفته از طب چینی است که با تحریک و فشردن نقاط کف پا سبب تأثیر در کل بدن شخص شده و حتی گاهی مشکلات داخلی فرد را برطرف می‌کند. با نگاهی دقیق‌تر متوجه می‌شویم که ‌بازتاب کل بدن انسان تنها به نقاط کف پا محدود نمی‌شود. و هر بخشی از بدن انسان می‌تواند آیینه‌ای از کل بدن باشد.

جهت آشنایی کامل با ماساژ رفلکسولوژی و کاربردهای آن کلیک نمایید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *