بعد از ماساژ دیپ تیشو چه اتفاقی برای بدن می‌افتد؟

یکی از موارد گیج کننده در مورد ماساژ دیپ تیشو و ماساژ ورزشی این است که نه تنها مزایای زیادی (از جمله تسکین درد) دارند. بلکه تا حدی باعث ایجاد درد نیز می‌شوند. در این مقاله توضیح می‌دهیم که در طول و بعد از دیپ تیشو چه اتفاقی برای بدن می‌افتد. و چرا مراجعین درجاتی از درد یا حساسیت در ناحیه ماساژ داده شده را تجربه می‌کنند. اکثر مراجعین پس از ماساژ بافت عمیق یا دیپ تیشو احساس درد خفیف مشابه DOMS را گزارش می‌دهند. این معمولاً چند روز طول می‌کشد. و پس از آن، مشتریان فوایدی مانند تسکین درد، بهبود دامنه حرکتی، خواب بهتر و کاهش فشارخون را گزارش می‌کنند. ابتدا نگاهی بیندازیم به مزایایی که ماساژ دیپ تیشو به همراه دارد.

ماساژ دیپ تیشو

فواید ماساژ دیپ تیشو

در حالی که ممکن است باعث ایجاد درد در عضلات شود. اگر فرد ارائه دهنده ماساژ، به خوبی آموزش ماساژ دیپ تیشو را دیده باشد می‌تواند طیف وسیعی از مزایا را برای مشتریان داشته باشد که مایلند چند جلسه حساس را ببینند و دوره را ادامه دهند.

Ο کاهش درد

یکی از فواید ماساژ دیپ تیشو این است که به کاهش درد کمک می‌کند. چه آسیب ورزشی، یک بیماری اسکلتی – عضلانی یا یک بیماری مزمن. مطالعات مختلف، فواید تسکین درد ماساژ بافت عمیق را با داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن مرتبط دانستند.

Ο کاهش سفتی و افزایش انعطاف‌پذیری

ماساژ بافت عمیق می‌تواند به بهبود دامنه حرکتی مشتری کمک کند. ایده‌آل برای مراجعین با شرایط اسکلتی – عضلانی، ورزشکارانی که آسیب‌های ورزشی دارند یا کسانی که تحت توانبخشی هستند.

Ο بافت اسکار را می‌شکند

اگر مراجعین از بافت اسکار رنج می‌برند، ماساژ بافت عمیق می‌تواند به رفع تنش ایجاد شده توسط اسکار کمک کند. و انعطاف‌پذیری بیشتری را در ناحیه ایجاد کند.

Ο فشار خون را کاهش می‌دهد

تصور می‌شود که ماساژ درمانی می‌تواند به کنترل فشار خون به روشی غیردارویی کمک کند. یک مطالعه در سال 2013 مزایای خاص آن را برای زنان مبتلا به فشارخون نشان داد.

Ο به خواب کمک می‌کند

علاوه بر کمک به مشتریان برای خواب بهتر در نتیجه کاهش درد و ناراحتی، همچنین می‌تواند به دلیل ترشح سروتونین در بدن در طول ماساژ کمک کند.

 

مزایای ماساژ دیپ تیشو چقدر دوام دارد؟

مدت زمان ماندگاری فواید ماساژ دیپ تیشو کاملاً به فرد و شرایط آن‌ها بستگی دارد. به عنوان مثال، برخی از مشتریان مزایایی را گزارش می‌کنند که تا یک ماه طول می‌کشد. در حالی که برخی دیگر گزارش می‌دهند که تنها چند روز طول می‌کشد. با این حال، به طور متوسط، فواید آن حدود یک هفته دوام دارند، به همین دلیل است که ماساژ به طور منظم توصیه می‌شود.

 

بعد از ماساژ بافت عمیق چه اتفاقی برای عضلات شما می‌افتد؟

پس از ماساژ بافت عمیق، می‌توانید انتظار داشته باشید که عضلات‌تان کمی حساس شوند. که اغلب شبیه به DOMS  (درد عضلانی با شروع تأخیری) توصیف می‌شود. این درد کاملاً طبیعی است و بخشی از روند بهبودی است. این پاسخ بدن به آسیب بافت نرم و التهابی است که در نتیجه ماساژ رخ می‌دهد. اگرچه ناخوشایند است، اما حساسیت عضلات باید ماهیت خفیفی داشته باشد. و ظرف چند روز فروکش کند.

ماساژ دیپ تیشو ماهیچه‌هایی را که ممکن است به طور معمول مورد استفاده قرار نگیرند و به زمان نیاز دارند تا به آن عادت کنند تحریک و تجزیه می‌کند. درست مانند ورزش. در واقع، با ماساژ بافت عمیق مکرر و منظم، بسیاری از مراجعان گزارش می‌دهند که این درد با گذشت زمان کاهش می‌یابد. با این حال، نباید مانند درد فعال باشد. اگر این اتفاق بیفتد، ماساژدرمان‌گر باید تکنیک خود و شرایط فردی مشتریان خود را بررسی کند.

 

چگونه درد را از بین ببریم؟

اگر مراجعان به چنین دستکاری‌هایی عادت نداشته باشند، کار زیادی نمی‌توانند برای جلوگیری از بروز این درد انجام دهند. با این حال، چند راه وجود دارد که آن‌ها می‌توانند درد را پس از این واقعیت تسکین دهند:

نوشیدن مقدار زیاد آب و پرهیز از صرف نوشیدنی‌های الکلی، قندی و کافئین‌دار

انجام حرکات کششی

گرما درمانی

یخ درمانی

درمان‌های موضعی مانند مالش عضلانی

استراحت

 

آیا ماساژ بافت عمیق می‌تواند باعث آسیب شود؟

ماساژ بافت عمقی خطر کمتری برای ایجاد آسیب دارد. با این حال چند گروه از افراد هستند که به دلیل شرایط پزشکی در معرض خطر بیشتری قرار دارند. این موارد به عنوان موارد منع مصرف شناخته می‌شوند و عبارتند از:

کسانی که سابقه لخته شدن خون یا اختلال لخته شدن خون دارند.

مواردی که خطر آسیب‌دیدگی را افزایش می‌دهند، مانند شکستگی استخوان.

کسانی که آسیب عصبی دارند.

افراد مسن.

کسانی که اخیراً تحت عمل جراحی یا شیمی درمانی قرار گرفته‌اند.

کسانی که بیماری پوستی یا زخم دارند.

کسانی که فتق دارند.

 

سخن آخر

در طول ماساژ دیپ تیشو، عضلات به گونه‌ای دستکاری می‌شوند که تمرین را تقلید می‌کند. و اغلب منجر به DOMS می‌شود. معمولاً این یک درد خفیف است که فقط چند روز طول می‌کشد و نباید باعث ناراحتی زیادی برای مشتری شود. هنگامی که درد از بین رفت، ممکن است فواید ماساژ بافت عمیق را ببینند، چه تسکین درد، بهبود دامنه حرکتی یا خواب بهتر. اگر شما علاقه‌مند به ارائه چنین مزایایی به مشتریان خود هستید، آموزشگاه ماساژ آسپیان دوره ماساژ دیپ تیشو را ارائه می‌دهد. که هر آنچه را که برای رفع نگرانی مشتریان خود با خیال راحت و مطمئن نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهد.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *