خدمات آسپیان ماساژ

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

آسپيان ماساژ دوره هاي زير را به صورت علمي و براساس آخرين رفرنس هاي موجود برگزار مي‎كند:

  • ماساژ عمومي ( سوئدي)
  • ماساژ ورزشي
  • ماساژ Tuina ( ماساژ طب سنتي چيني- TCM)
  • ماساژ Shiatsu ( ماساژ ژاپني)
  • ماساژ Thai ( ماساژ تايلندي)
  • ماساژ Reflexology( ماساژ بازتاب درماني)
  • ماساژ Hot & Cold stone ( ماساژ سنگ داغ و سرد)
  • ماساژ زيبايي صورت
  • ماساژ سر هندي
  • ماساژ يومي هو(Yu mei ho)

يك ضعفي كه در جوامع فيزيوتراپي در كشور وجود دارد عدم انطباق مشكلات اسكلتي – عضلاني يا عصبي با ارگان هاي داخلي بدن مي باشد كه ماساژ Tuina كه شامل MobilizationTraction,Manipulation و … باشد مي تواند اين ضعف را بپوشاند. اين روش كه به ماساژ پزشكي چيني يا فيزيوتراپي چيني معروف است يكي از پنج روش طب سنتي چيني ( TCM) مي باشد كه بر روي مريدين ها و نقاط طب سوزني با توجه به يكي از سه تئوري هايyang &yin ،‌پنج عنصر (5 Elements) و يا تئوري Qi ( انرژي حياتي) كار مي كند.

خدمات ماساژ

 

 

بادكش (cupping):

اين روش نيز مي تواند به بهبود وضعيت بيماران كمك كند. بادكش ها بر روي بيماري هايي كه از ديدگاه طب سنتي چيني عامل آن ها باد،‌ سرما و رطوبت مي باشد تأثير مي گذارد.

ماساژ سنگ داغ و سرد ( Hot & cold stone)

اين ماساژ با تركيب با طب سنتي كه در چه نقاط و مناطقي سنگ داغ و در چه نقاط و مناطقي سنگ سرد گذاشته شود و با تركيب اين دو مي توان باعث بهبودي بيمار گرديد.

ماساژ تايلندي (Thai massage) :

اين روش سنتي ، ايجاد كشش فوق العاده كاربردي به صورت كلي در بدن مي شود كه مي تواند در بحث هاي نوروماسكولار و موبيليزيشن و تركشن به بهبودي كمك كند.

ماساژ يومي هو (Yu mei ho) :

اين ماساژ بر روي اصلاح لگن و ستون فقرات كار مي كند كه مي توان با روش هاي منوال تراپي در ديسفانكشن هاي لگن تركيب نمود و به نتايج قابل قبولي دست يافت. اين روش در آزادسازي هاي عمقي فشيا نيز مي تواند به خوبي كمك كند.

Shiatsu ماساژ شیاتسو ( ماساژ ژاپنی )

تجدید کننده ی حس لامسه وروشی است که ازطریق ماساژ وفشارهای تند وتیز کانال های انرژی بدن را متعادل می سازد. شیاتسور واژه ای ژاپنی است که ترجمه تحت الفظی آن فشار انگشتان است.

ماساژ لاغری موضعی :

این نوع ماساژبا بالا بردن گوارش عمومی بدن ، جریان خون وتخلیه غدد لنفاوی وکمک به بازگشت وریدی ها به لاغر شدن فرد کمک می کند.

 

Swedish massage ( ماساژ سوئدی )

شایع ترین نوع ماساژ است که ترکیبی از ضربات، مالش ها روی عضلات وبافت های همبند بدن می‌باشد بیشتر برای آرامش وکاهش استرس ، افزایش گردش خون وسیستم ایمنی بدن استفاده می‌شود.

این روش احساس شادابی و رضایت را در کل بدن فرد ایجاد می کند و باعث کاهش درد وتولید بیشتر هورمون اندورفین می شود.

Sports massage( ماساژ ورزشی )

ماساژ ورزشی علم وهنر به کارگیری ماساژ و شیوه های مربوط به منظور حفظ سلامت و ارتقای عملکرد ورزشکار است. ماساژ ورزشی دردرمان و بازتوانی صدماتی مانند التهاب های تاندون، کشیدگی‎ها ، پیچ خوردگی ها وچسبندگی ها استفاده می شود . همچنین برای آمادگی عمومی، شل کردن عضلات سفت ، تسهیل درکشش وآمادگی برای شرکت دررقابت استفاده ازاین روش مناسب است.

ماساژصورت:

برای ازبین بردن چین وچروک پوست استفاده می شود واز افتادگی ماهیچه های صورت جلوگیری می کند. به شادابی وطراوت پوست وتخلیه عروق پوست کمک می کند. دراین روش ازروغن ها یا کرم های مخصوص برای آرامش وکاهش استرس وریلکسیشن استفاده می شود.

Reflexology ( رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی )

امروزه به عنوان طب مکمل دردنیا شناخته شده روش منحصر به فردی است که برپایه ی اصل پیشگیری بهتر ازدرمان عمل می کند. به لحاظ آن که بازتاب بدن هرفردی را می توان درکف دست ها، پاها وحتی گوش ها پیدا کرد . لذا با اعمال فشار براین نقاط می توان به بهبود ودرمان اعضای بدن پرداخت .

ماساژ سر

ماساژسر در ریلکسیشن برای تمدد اعصاب ، آرامش و کاهش استرس کمک می کند و ازریزش مو، موخوره وخشکی مو جلوگیری می کند ودراین روش بهتر است ازروغن های اکسیر گیاهی استفاده شود.

ماساژ زنان باردار

ماساژ همراه با رژیم غذایی مناسب و ورزش سبب می شود تا زن باردار بتواند راهی سالم وطبیعی براي تسکین ناراحتی ها و اختلالات خاص دوران بارداری بیابد مختصری از فواید ماساژ برای زنان باردار عبارت است از : احساس آرامش، آسایش، خوش بینی وسعادت ، کاهش خستگی جسمی، فعال ترشدن دستگاه گردش خون وغدد لنفاوی ، کاهش احتباس مایعات دربدن فرد، ازبین رفتن سردردهای مداوم ، تنظیم حرکت روده وآماده شدن دستگاه تناسلی برای زایمان …

ماساژ کودک :

ماساژ به رشد جسمی وعاطفی کودک کمک می کند . شواهد نشان می دهد کودکانی که به طور مرتب ماساژ داده می شوند معمولاً ازنظر سلامتی ، کمتر دچارمشکل می شوند . ضمناً درمقایسه با کودکان دیگر دارای تغذیه بهتری هستند وبهتر می خوابند. ماساژ باعث کاهش سرفه ها، سرماخوردگی ومشکلات تنفسی ومحکم شدن عضلات واسکلت بدنی وازبین رفتن نشانه های بعضی از بیماری هایی می شود که درسال های اول زندگی کودک معمول ورایج است درکودک می شود .

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

آسپیان ماساژ ، مطمئن ترین مرکز رسمی و تخصصی ماساژ در ایران و تهران

یک فرد در تمام ادوار زندگی اعم از دوران طفولیت، رشد، بلوغ و کهنسالی قابلیت بهره مندی از فوائد ماساژ شامل، افزایش ضریب هوشیاری و تفکر، افزایش اعتماد به نفس و تمرکز، بهبود جریان خون و لنف، افزایش قابلیت ارتجاعی بافت های بدن، تقویت سیستم عصبی و ایمنی بدن، تسکین و بهبودی درد و گرفتگی های عضلانی ناشی از آسیب های ورزشی، جراحی و تصادفات، افزایش قابلیت جذب غذا و نهایتاً خواب آرام را دارد.

انواع ماساژهای رایج در حوزه کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا و کمپانی های معتبر آموزشی و ارائه دهنده ماساژ، پس از تهیه و تدوین طرح جامع ایجاد مراکز آسپیان ماساژ و با تاکید بر جنبه ریلکسشن، موفق به اخذ مجوز رسمی از مراجع ذیربط گردیده است.

در ماساژ بدن با روغن ماساژور از روغن های گیاهی خوشبو و مفید جهت تکمیل فرآیند ماساژ بهره می گیرد. در طبیعت-خاص مناطق استوایی- انواع گیاهان، گلها و صمغ های چوب وجود دارند که حاوی روغن های خوشبو و فرار هستند. این روغن ها دارای خواص متعدد ضد میکروبی، تسکین دهنده، انرژی زا، آرامش بخش و … هستند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *